Aktuality
Navigace holubů
Služeb poštovních holubů se využívá od pradávna. Existují důkazy přenosu zpráv holuby již z 12. století v Bagdádu, a jistě i na jiných místech. Je také známo, že holubi dokážou doletět na správné místo vzdálené stovky kilometrů.
Inteligence holubů
Japonští vědci zjistili, že inteligence holubů je srovnatelná s tříletým dítětem, některé studie ukazují na to, že holub může v některých schopnostech i lepší, než tříleté děti.
Holubi v hejnech
Ve Velké Británii vědci provedli pokus, který měl objasnit zda je pro holuba jednodušší létat v hejnech, nebo samostatně. Vědci na 18 holubů umístili senzory, které snímali frekvenci mávnutí křídlem. Během devítihodinového letu, holub urazil cca 400 km.
Preventivní opatření proti holubům
Jak se připravit na holuby, aby jednoho dne už nebylo příliš pozdě?
Nemoci holubů
K nejčastějším onemocněním u divokých holubů se řadí ornitóza, klíšťová encefalitida, salmonelóza, ptačí tuberkulóza, výskyt různých prvoků a zejména roztočů, kteří se z peří a trusu šíří po objektu a blízkém okolí.
Holub skalní
Z našich zkušeností víme, že holub se kterým se denně setkáváme ve městech a vesnicích je Holub Skalní (Columba Livia). Patří mezi ferální živočichy, neboť vznikl z původního holuba domácího. Žijí po celém světě a zejména ve středomořských oblastech mají početné zastoupení.